Služby - Masáže

Masáže

Poprvé na masáži…?! Prosíme naše milé hosty, aby se před odchodem z domova osprchovali a s dobrou náladou k nám přišli!

Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž je 2500 let staré léčitelské umění, jež se dříve provozovalo jen v buddhistických chrámech a proto musel být pacient zcela zahalen. Dodnes je klient při thajské masáži oblečen. Základním cílem thajské masáže je obnovení toku energie pomocí uvolňování svalových skupin a zlepšení ohebnosti celého těla. Masérka působí silou na tlakové body, svaly, šlachy. Uvolňuje klouby, ohýbá a natahuje páteř. Při masáži používá palce, dlaně, lokty, kolena a chodidla tak, aby vyvinula potřebný tlak kombinovaný s protahováním a akupresurou a tím došlo k odblokování drah - meridiánů - a ve vašem těle navodila celkovou harmonii. Tradiční thajská masáž odstraňuje bolesti páteře, zbavuje napětí svalů a šlach, zvyšuje cirkulaci krve a zlepšuje vylučování škodlivých látek z těla.


Thajská olejová masáž

Jde o kombinaci klasické thajské masáže spolu s jemnou masáží celého těla od konečků prstů na nohách až po kořínky vlasů za pomocí olejů, které napomáhají k celkové relaxaci, odstranění únavy, bolesti a nastavení duševní a tělesné harmonie. Tento druh masáže je obzvláště účinný při odstraňování napětí a ztuhlosti svalů. Působí také blahodárně na pokožku.


Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž pomáhající navrátit obratle do přirozené polohy. Odstraňuje bolesti zad a má regenerační účinky.

Jemná energetická masáž pomáhající navrátit obratle do přirozené polohy. Odstraňuje bolesti zad a má regenerační účinky.


Reflexní masáž nohou

Masáž nohou má velmi hlubokou tradici léčby. Teoretickým základem reflexní masáže je nauka o tělesných meridiánech neboli energetických drahách, které propojují chodidla se všemi tělesnými orgány. Navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu a je to příjemný a jemný způsob léčby celé řady potíží. Pomáhá navodit hluboké uvolnění a v tomto stavu má tělo příležitost léčit samo sebe a účinněji fungovat.


Masáž těhotných

Velice prospěšná masáž snažící se zpříjemnit mamince těhotenské období. Je to uvolňující, relaxační technika jež pomáhá od pocitů těžkých nohou a otoků nohou. Dále pak také bolestí páteře, zad, šíje, kyčlí a případných potíží spojených s pokročilým těhotenstvím. Masáž v době těhotenství je velmi pozitivní jak pro maminku, tak pro miminko.


Relaxační a sportovní masáž

Relaxační masáže jsou zvláště důležité v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Techniky masáže mohou pomoci od bolesti, napětí, ztuhlých a bolavých svalů, pomáhají podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu.

Sportovní masáž působí na hlouběji uložené svaly, uvolňuje napětí a odstraňuje jejich ztuhlost. Uvolňuje a natahuje svaly, které se napětím stáhly a zkrátily a pomáhá tak obnovit přirozenou pružnost těla. Současně zmírňuje psychické napětí a obnovuje duševní rovnováhu.


Masáž lávovými kameny

Základy terapie spočívají v použití speciálních technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Lávové kameny se přikládají na tělo, kde uvolňují důležitá energetická centra a zajišťují tak rozproudění energie v těle. Následná masáž lávovými kameny stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu. Vysoký účinek masáže navíc umocňují magnetické vlastnosti používaných kamenů, které jsou zahřáté na teplotu 50 - 60°C. účinně bojuje zejména s bolestmi hlavy, šíje, zad a páteře.


Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je královna mezi jemnými dotykovými technikami, ovlivňující náš lymfatický systém, který máme uložen v podkoží. Heboučký pudr namísto olejíčku zaručí, že terapeut velmi něžnými hmaty a hlazením pohybuje kůží, pod kterou jsou ukryty křehoučké lymfatické cévy. Tyto hmaty jsou naprosto speciální a velmi se liší od masáží, které stimulují povrchovou i hlubokou svalovou tkáň.

Lymfatický systém je náš filtrační systém, který odvádí ze všech buněk těla cizorodé látky. Systém je důležitý z hlediska imunity a detoxikace organismu. Je-li funkce lymfatického systému omezena, mohou vznikat otoky. Dále se snižuje obranyschopnost organismu, roste únava a také se snižuje přirozená detoxikace. Tělo zadržuje více vody, než by mělo, což zvyšuje jeho hmotnost a obvodové míry.

Manuální lymfodrenáž účinně ošetří:
Otoky (edémy) Celulitidu Jizvičky a pokožku všeobecně - urychluje hojení Migrénu - pokud je vyvolána nahromaděním lymfy Křečové žíly Detoxikuje Váš organismus!

Kdy na masáž nechodit?
Pokud trpíte akutním bakteriálním či virovým onemocněním, máte nevyléčené nádorové onemocnění nebo hnisavé rány. Rozprouděný lymfatický systém by roznesl po celém těle škodlivé látky. Musíme počkat, až se uzdravíte.


Medová masáž

Medová masáž je starobylá osvědčená léčitelská detoxikační metoda. Pomocí působení medu a speciálních masážních hmatů při ní dochází k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo. Pomáhá při nezdravém životním stylu, při chronických stavech únavy a vyčerpání.


Indická masáž hlavy

Antistresová masáž odstraňující bolesti hlavy, deprese a podporující kvalitu a růst vlasů. Pomáhá při migrénách a úzkostných stavech. Je také velmi příjemná, pokud si chcete odpočinout od starostí všedního dne.